انجمن اینونتور
کد مطلب : 1349
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۰۸
نسخه چاپی

 

نوشتن متن فارسی در نرم افزار Autodesk Inventor همواره با مشکلاتی مواجه است بر خلاف نرم افزارهایی نظیر SolidWorks که امکان ارتباط با نرم افزار Word در آن قابل برقرارشدن است ولی این نرم افزار اینونتور این امکان را برای کاربر ایجاد نشده است که به توان در محیط Word در آن به متون فارسی را تایپ کرد. در هر حال با نرم افزار های فارسی ساز نظیر  LeoMoon Persian امکان تایپ فارسی در محیط های Part ، Sketch و محیط Drawing نرم افزار اینونتر وجود دارد. یکی از ابزار های مهم برای کار با این نرم افزار داشتن فونت های  فارسی از سری F می باشد(در انتهای این پست آدرس دانلود این فونت ها قرار داده شده است).

در پست های قبلی روش تایپ فارسی را آورده بودیم ولی به دلیل سوال زیاد و درخواست زیاد کاربران نرم افزار دوباره روش انجام تایپ را در این پست آورده ایم. برای تایپ فارسی ابتدا نرم افزار LeoMoon Persion را در سیستم نصب کنید. مراحل زیر را بعد از نصب انجام دهید:

  • متن مورد نظر را در نرم افزار LeoMoon Persian تایپ کنید و با ابزار Copy آن را کپی نمایید.
  • در محیط نرم افزار اینونتور ابزار Text را برای تایپ اجرا کرده و  متن کپی شده را با Paste درج کنید.
  • در پنجر ه    FormatText  را انتخاب نموده و فونت دلخواه که با F_ شروع شده است را انتخاب نمایید. متن فراسی شده را پس از این عملیات مشاهده می کنید.

در آدرس زیر فایل Zip فونت های سری F  که برای تایپ فارسی سازها کاربرد دارند آمده است. پسورد   فایل “ irinventor.ir” می باشد.

http://s7.picofile.com/file/8285798134/LeoMoon_Font_irinventor_ir_.rar.html

همواره موفق باشید.

دیدگاه شما