انجمن اینونتور
کد مطلب : 1477
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
نسخه چاپی

تهیه نقشه از مراحل آخر طراحی یک قطعه یا مجموعه محسوب می گردد . قراردادن لگو و آرم شرکت جهت مشخص کردن مالکیت طرح در نقشه های ایجاد شده با چسبادن لگو در بلوک عنوان (Tille Block) انجام می گیرد. نرم افزار Autodesk Inventor مسیر ساده ای را برای این عملیات پیش بینی کرده است در این پست سیر انجام این عملیات آمده است.

عموما لگوها به صورت یک تصویر یا عکس می باشند که قبلا آماده شده اند. الگوهای نقشه حاوی منابع (Resource) می باشند و یکی از این منابع بلوک عنوان است که نرم افزار در اختیار کاربر قرار داده است. در مثال کاربردی که در شکل زیر آمده است من می خواهم آرم انجمن اینونتور ایران را در بلوک عنوان قرار دهم.

وقتی در محیط نقشه (Drawing) قرار داریم در ابتدا فایل استانداردی را به عنوان الگو انتخاب کردم و Sheet:1 را برای انجام این عملیات فعال نمودم . در مرورگر مشاهده می کنیم که بلوک عنوان ISO در این استاندارد وجود دارد من این بلوک عنوان را جهت چسبادن آرم انجمن اینونتور ایران انتخاب می کنم.

با رایت کلیک کردن این بلوک عنوان و انتخاب Edit Definition آرم شرکت را می توان در آن قرارداد.

وقتی پارامتر Edit Definition انتخاب شد نرم افزار ما را وارد محیط Sketch  می نماید که امکان ویرایش و هر تغییری در بلوک عنوان برای ما مهیا می گردد. در این محیط  در پنل Insert ابزار Image را مشاهده می کنیم با انجام دستور Insert Image امکان احضار هر عکس و تصویری برای ما بوجود می آید.

اکنون در پنجره باز شده آدرس تصویر مورد نظر از آرم شرکت خود را داده و آرم مورد نظر را انتخاب می کنیم. نکته قابل توجه اینکه باید در این پنجره پارامتر LINK را کلیک نکنیم. در صورت کلیک کردن این آیتم در هر زمان که این بلوک عنوان را انتخاب کنیم ، در صورت تغییر آدرس این تصویر نرم افزار پیغام خطایی مبنی بر یافت نشدن تصویر به ما ابلاغ می کند که باید آدرس جدید به نرم افزار داده شود که این فرایند مناسبی برای ما نیست.

پس از انتخاب تصویر و سایز نمودن آن در کادر بلوک عنوان و فیکس کردن موقعیت آن ، می توان بلوک عنوان را ذخیره کرد و برای همیشه از آن استفاده نمود. در این بلوک عنوان آرم شرکت ما برای همیشه ذخیره شده است.

موفق و پیروز باشید.

دیدگاه شما