انجمن اینونتور
کد مطلب : 1559
تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶
نسخه چاپی

در فرایند طراحی یک قطعه و مجموعه علاوه بر در نظر داشتن ملاحظات ابعادی و هندسی ، مشخصه وزنی قطعه نیز در نظر گرفته می شود. کتابخانه جنس نرم افزار اینونتور دارای متریال و مواد بی شماری است که در پروسه طراحی به قطعات طراحی شده نسبت داده می شوند. این مواد دارای خواص فیزیکی و جرمی خاص خود می باشند که در محاسبات مربوط به وزن ، که در محاسبات مربوط به وزن ، ممان اینرسی و مرکز جرم و دیگر ویژگیها بکار می روند. در برخی زمان ها ماده مورد نظر که ویژگی های خاص خود را دارد در کتابخانه یافت نمی شود و نیاز به طراحی و ایجاد یک ماده با خواص جدید می شود. به طور مثال در کارخانه تولید فولاد که آلیاژهای مختلف فولاد در آن ساخته می شود تنوع آلیاژها بسیار زیاد است و ساخت ماده جدید از ضروریات طراحی آن ماده می باشد.

    

برای ایجاد یک ماده جدید ابتدا باید پنجره Material را باز کنید. در شکل زیر دو ماده Steel برای قطعه مورد نظر آماده می باشد.

اگر ماده سفارش داده شده از  mild steel ساخته می شود ویرایش سند مربوط به این قطعه (زرد رنگ شده) و ذخیره کردن آن بهترین راه حل ایجاد ماده جدید است.

اگر ماده جدید در خواست شده در لیست سند مواد (Document Material) موجود نیست باید از کتابخانه مواد اینونتور انتخاب و آن را به سند جاری درگ نمایید و یا با کلیک راست آن ماده را به سند درجریان اضافه (Add)  نمایید.

در مرحله بعد تغییر نام ماده و تغییر ویژگیهای مواد اعم از نحوه نمایش ماده جدید، مشخصات جرمی، و توضیحات دیگرباید انجام گردد.

موفق باشید.

دیدگاه شما